Kendime Mektuplar

Kendime Mektuplar (Devamı 06/10/2018)

06/10/2018      Genel olarak okuyan hakikaten çok az. Bunu istatistiklerden de zaten biliyoruz. Bu bloğumda dahi bunu gözlemleyebiliyorum. Ancak burada daha farklı bir durumu konu edeceğim. Okuyanlar içerisinde okuduğunu anlamayanların da epeyce fazla olduğunu düşünmeye başladım birden. Zira hiç kastetmediğiniz bir sonuç da  çıkarılabiliyor yazdıklarınızdan. Art niyetten değil öyle anlıyor. Yanlışım varsa kabule hazır bir şekilde tekrar bakıyorum dediğimle düşündüğünün en ufak bir alakası yok. Dikkatli konuşup, dikkatli yazmak kadar dikkatli okumak da gerekiyor.

08/10/2018      Temelde yazmayı sevdiğim için plansız bir içerik tertibinde karşılaştığım durumları, çeşitli duygu ve düşüncelerimi kaleme alıyor aynı zamanda paylaşıyorum. Kendime Mektuplar’ı en başında, ilk etapta yani, adı üstünde tamamen sadece kendi kendime yazmak üzere düşünmüştüm. Zamanla sayfalar çoğaldıkça paylaşmak istedim ve burada kendi bloğumda paylaştım. Sonra aynı kendi kendime yazma istek ve hissiyatıyla bir günlük düzeninde  Kendime Mektuplar 2’ye başladım ama bir de baktım onu da paylaşıyorum. Şimdi bunlara neden değindim? Sonuçta kendime bir şeyler  anlatma isteği içerisinde olduğum kesin. Bu tamam fakat neden paylaşıyorum onu çok net olarak bilemiyorum. Çünkü bir yandan da hiç kimseye herhangi bir şey anlatmak niyetinde değilim çoğu zaman. Ben bunu kısaca yazmayı seviyorum diye adlandırsam da bunun benim bile bilemediğim bir çok nedenleri olabilir. Üstelik belki de sürekli aynı şeyi anlatıyorum. Hani biri her karşılaştığımızda her toplulukta yeni anlatıyormuş gibi aynı hikâyeyi anlatır ve hayretler içerisinde kalırız ya şaka mı yapıyor acaba diye benim ki de o hesap belki. Neyse.

14/11/2018      Bugün çok soğuk. Sıcak bir evin penceresinden bakmak dışarıdaki donduran ayaza güzel olabilir ama çileli bir mevsim kış, usulca yanaşan bir kabus gibi.

Devam Edecek

Yazan:Bekir Mutlu Gökcesu 2018    

Bu denemenin her türlü telif hakkı yazarın kendisine ve/veya temsilcilerine aittir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir